کامپیوتر و تجهیزات جانبیلوازم دیجیتال

بهترین مودم های جیبی در بازار+ راهنمای خرید (۱۷ محصول)

بهترین مودم های جیبی ، نسل جدید مودم‌ها، فاقد سیم یا وایرلس هستند که به آسانی قابل حمل بوده و کاربران با بهره گیری از سیم‌کارت،این مقاله جزو گروه لوازم دیجیتال بوده و شما میتوانید باقی مقالات را مطالعه نمائید .در هر موقعیت زمانی و مکانی می‌توانند به اینترنت متصل شوند، مودم‌های جیبی نام دارند. این مودم‌ها که در دسته کامپیور و تجهیزات جانبی قرار دارد انواع مختلفی داشته و با توجه بروز بودن و کارکرد و آپشن‌هایی که شرکت سازنده در اختیار شما قرار می‌دهد، طبقه‌بندی می‌شوند. در نتیجه برای گزینش و خرید بهترین مودم همراه، نیاز به بررسی دقیق هستید. ابتدا لازم است بدانید، مودم‌هایی که قابلیت اتصال به USB داشته که به اصطلاح دانگل نامیده می‌شوند، در گروه ارزان‌ترین مودم‌های جیبی قرار دارند. همچنین آخرین مدل از این مودم ها با باتری کار میکند و البته از شبکه‌های 4G و 5G/LTE، پشتیبانی می‌کند. در ادامه این مقاله از مجله رومگ به بررسی مواردی بپردازیم که به وسیله آن، بهترین مودم جیبی را گزینش و خریداری نمایید. همچنین در ادامه مقاله فهرستی از برترین مودم‌های جیبی را به شما معرفی می‌کنیم.

فهرست مقاله نمایش فهرست

راهنمای خرید مودم‌های همراه

بهترین مودم های جیبی
بهترین مودم های جیبی

پشتیبانی شبکه های متعدد در مودم

در مودم‌های همراه، بر اساس تکنولوژی ساخت آن و همچنین سیم‌کارت استفاده شده در آن مودم، شبکه‌های قابل پشتیبانی متفاوت دارند. بر این اساس شما ملزم هستید هنگام خرید مودم‌های جیبی، مشخصات این دستگاه را به خوبی بررسی کنید! همچنین دقت کنید که سیم‌کارت مورد استفاده برای مودم،چه شبکه‌ای را پشتیبانی می‌کند. در واقع اینکه مودم جیبی شما از چه شبکه‌ها یا اپراتور‌هایی پشتیبانی کرده، اهمیت ویژه‌ای دارد. برخی از لوازم دیجیتال و مودم ‌های همراه خدمات تنها به یک اپراتور خدمات می دهند. چنانچه تمایل به دریافت خدمات بهتری دارید، لازم است به این نکته توجه کنید که مودم جیبی شما چه اپراتور‌هایی را پوشش داده و استفاده همزمان چند کاربر و قابلیت دانلود را به صورت همزمان را برای شما فراهم می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم، برای انتخاب بهترین مودم جیبی، آخرین و بروز‌ترین تکنولوژی ارائه شده را بررسی که بر اساس آن دستگاه مد نظر خود را انتخاب کنید. با وجود اینترنت‌های جدید همراه، آپدیت بودن مودم جیبی شما اهمیت زیادی دارد. در ایران بالاترین سرعتی که اپراتورهای مختلف ارائه می‌دهند فایو جی است.

انوع آنتن در مودم جیبی

در مودم‌های جیبی، همانند تلفن های همراه از سیم‌کارت ها بهره گرفته می شود. در نتیجه در برخی مناطق از کشور یا دنیا آنتن دهی این مودم ها بسیا رضعیف می شود و شما قادر به استفاده از آنها نمی باشید. آنتن‌های کابلی راه حل این مشکل از سوی تولیدکنندگان برای این مودم‌ها می باشد که باعث بیشتر شدن یا تقویت آنتن دهی مودم مورد نظر می شود.

بسیاری از بهترین مودم‌ های جیبی از آنتن داخلی پشتیبانی می کنند، اما در برخی از مدا ها از این مودم های همراه، شما توانایی اضافه کردن آنتن های خارجی را هم دارید. چنانچه اهل سفر هستید یا اغلب به مناطقی که آنتن دهی ضعیفی دارند، می‌روید، بهتر است از مودم‌هایی با این‌قابلیت استفاده کنید. لازم است بدانید مودم‌هایی که اوت دور هستند، قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل‌ها دارند، اما در ازای پرداخت این هزینه کاربر سرویس بهتری دریافت می‌کند. آنتن قوی و سیگنال دهی عالی، از شاخصه ‌های اساسی برای شناخت برترین مودم‌های همراه به شمار می‌رود.

ویژگی فرستادن یا دریافت اس ام اس

بهتر است مودم انتخابی شما این قابلیت را داشته باشد، چون از این طریق امکانات زیادی برای شما فراهم می شود؛ که مهم‌ترین آن ها اطلاع شما از وضعیت بسته اینترنت و شارژ و تمدید آن است. همچنین این‌قابلیت ‌سبب پشتیبانی از کدهای یو اس اس دی نیز می‌شود. برای اینکه به راحتی از این قابلیت استفاده کنید، مودم شما باید صفحه‌نمایش اندازه و کیفیت خوبی داشته که در ادامه در این رابطه توضیح می‎دهیم.

صفحه نمایش در مودم‌های جیبی چه اهمیتی دارد؟

یکی‌از عوامل مهم در خرید کامپیوتر و تجهیزات جانبی و بهترین مودم جیبی، صفحه نمایشگر آن است. صفحه نمایشگر اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد‌، این‌اطلاعات شامل؛ شارژ مودم آنتن دهی مودم، تعداد کاربرانی که به طور همزمان به مودم متصل هستند و مقدار اینترنت شما و….. نمونه‌های این اطلاعات است. همانطور که ارتقاء قسمت‌های دیگر این مودم‌ها باعث ایجاد بهتری برای کاربران می‌شود، بهتر شدن وضعیت صفحه ‌نمایشگر در مودم‌های همراه نیز برای افزایش رفاه کاربران، مفید است. امروزه دو نوع صفحه نمایشگر LED و LCD، در بازار وجود داشته که در صفحات LED وضوح تصویر بیشتری سرعت و کیفیت تصاویر نسبت به نمایشگر LCD بالاتر است. برای انتخاب بهترین مودم جیبی، باید سرعت و حساسیت صفحه تاچ را نیز مد نظر قرار دهید. همچنین اندازه و وضوح تصویر در قیمت مودم جیبی موثر است. اگر مودم شما قابلیت دریافت و ارسال پیام را داشته باشد، کاربر می‌تواند تمامی اطلاعات مربوط به آن را نیز در صفحه نمایشگر مودم مشاهده کند.

صفحه نمایش در مودم‌های جیبی
صفحه نمایش در مودم‌های جیبی

بخش کاربردی و مهم در مودم جیبی؛ باتری

همانطور که در بخش‌های بالا به آن‌ اشاره کردیم، مودم همراه انواع گوناگونی داشته و تعدادی از آن‌ها با سیم‌کارت و تعدادی بدون سیم‌کارت کار می‌کنند. لازم است بدانید وجود ظرفیت بالای باتری در مودم‌های بی‌سیم ‌نکته مهمی است در غیر این صورت مودم به طور مکرر نیاز به شارژ داردآمپر ساعت معیار اندازه گیری برای ظرفیت باتری می باشد.

در حال حاضرظرفیت جدیدترین باتری‌ها ۳۰۰تا ۲۵۰۰ آمپر ساعت بوده و توانایی نگه داری شارژ تا ۱۲ ساعت را دارد.

چنانچه بودجه بالایی برای خرید مودم جیبی در نظر دارید، بهتر است مودمی با ظرفیت باتری بهتر تهیه کنید. بهترین مودم آن ‌است که پس از تمام شدن شارژ بتوان آن را به برق وصل کرد.

وجود نشانگر LED در مودم همراه ضروری است

وجود این نشانگر به شما امکان اطلاع از وضعیت مودم را در سریع‌ترین زمان ممکن را می‌دهد. از کاربردهای مهم این نشانگر می‌توان، به روشن یا خاموش بودن مودم و مقدار آنتن دهی و وضعیت باتری اشاره کرد.

مودم‌های جیبی از چند دستگاه پشتیبانی می‌کنند؟

در بیشتر مدل‌های مودم همراه، معمولا ۵ دستگاه قابلیت اتصال به مودم را دارند، اما در بعضی از ورژن‌های جدید، امکان اتصال ۳۲ دستگاه به طور همزمان وجود داشته، که این مودم‌ها قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل‌ها دارند. بنابراین بهترین ‌مودم‌های جیبی، قابلیت پشتیبانی از تعداد بیشتری دستگاه را دارند.

گاهی وجود دستگاه‌های زیاد به مودم، باعث مشکلاتی در اتصال به اینترنت می‌شود. این‌نکته را مد نظر داشته باشید که هرچقدر اینترنت سیم‌کارت شما قوی‌تر بوده که پهنای باند بیشتر و یا سرعت بالاتری ارائه بدهد، کاربرانی که به اینترنت متصل می‌شوند، راحت‌تر از آن استفاده می‌کنند. به طور کلی قابلیت اتصال همزمان چندین دستگاه به مودم جیبی ویژگی مثبت مهمی برای آن محسوب می‌شود.

پورت و رابط ضروری در مودم همراه

رابط‌های متنوعی در مودم‌های جیبی وجود داشته که متناسب با نیاز خود می‌توانید از آن استفاده کنید. رابط‌های مهم موجود در مودم‌ها شامل؛ سیمکارت، کارت حافظه، USB،Micro USB در این گروه قرار دارند.

چنانچه مودم‌های شما مدل‌های قدیمی‌تری باشند، درگاه آن‌ها از نوع USB است و به این مدل از مودم‌های جیبی دانگل گفته می‌شود. برای استفاده از این مدل مودم‌ها باید آن را با پورت USB لپ تاپ متصل کرده و از اینترنت استفاده کنید. مودم‌های همراه برای روشن یا فعال شدن نیازی به اتصال به اینترنت ندارند.

بهترین برند مودم جیبی چیست؟

کمپانی ها و برنده های متعددی در تولید مودم فعالیت کرده و از بهترین آن‌ها می‌توان به TP LINK، D-LINK، هواوی Huawei، آلکاتل Alcatelاشاره کرد.

البته اپراتورهای ایرانی مانند ایرانسل و همراه اول نیز مودم‌های جیبی شرکت خود را با امکانات مناسب در اختیار کاربران قرار می‌دهند. جالب است بدانید بهترین مودم جیبی اپراتورهای ایرانی توسط شرکت هوآوی ساخته می‌شود.

بهترین مودم جیبی کدام است؟

مودم جیبی 4.5G قابل حمل شرکت دی لینک مدل DWR-933

این مودم توسط شرکت دی لینک تولید شده و مدل (DWR-933) است و در سری مودم‌های 4.5G طبقه بندی می‌شود. این محصول سرعت حداکثر سیصد مگابیت در ثانیه را با استاندارد(Cat 6 LTE-A) برای کاربران فراهم می‌کند. این مودم جیبی طراحی شکیل و کوچکی داشته و طول آن ۱۰ سانتی متر بوده و به راحتی قابل حمل است.

 از مزایای این مودم پشتیبانی از شبکه LTE بوده و با سیم‌کارت های ایرانی سازگاری دارد. از ویژگی‌های مهم این دستگاه می‌توان به داشتن شیار داخلی سیم‌کارت برای shair کردن نت و سازگاری با دستگاه‌های (802.11ac/n/g/b) و رمز گذاری بدون سیم (WPA/WPA2)اشاره کرد. این مودم قابلیت پشتیبانی از۱۰ دستگاه را به طور همزمان دارد.

اگر از آن دسته افرادی هستید که شغل شما وابسته به اینترنت است، این مدل از برند دی لینک، گزینه خوبی برای شما است. این مدل از جدیدترین و بهترین مودم‌های جیبی این شرکت است.

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی از 3/4/4.5G
فاقد نشانگر ال ای دی
دارای صفحه نمایش
درگاه Micro USB، اتصال وایفا، شیار سیم‌کارت
گنجایش باتری۲۸۰۰ میلی امپر
دی لینک مدل DWR-933

مودم قابل حمل و 4G برند نزتک مدل 99c

این مودم توسط شرکت نزتک، طراحی و ساخته شد. مودم جیبی مدل 99cپورت های متنوع داشته و دارای باتری لیتیومی و قابل شارژ می‌باشد. صفحه نمایشگر این مودم خوانا و دارای نشانگر ال ای دی می‌باشد. وجود دو درگاه سیم‌کارت از ویژگی‌های بهترین مودم جیبی کمپانی نزتک است. باتری این‌ دستگاه تا ۱۸ ساعت قابل استفاده بوده و می‌توان به عنوان پاور بانک از آن ‌استفاده کرد.

مشخصات
اتصال از دو نوع باسیم و بی‌سیم
پشتیبانی از2/3/4G
نمایش شرایط شبکه و مقدار مصرف باتری و وضعیت وای فا
سازگاری با اندروید، مک، ویندوز و سیستم IOS
درگاه USB،و Micro SD،RJ-45 WAN/LAN و شیارسیم‌کارت
پشتیبانی از۱۰ دستگاه همزمان
قابل استفاده به عنوان پاور بانک
نشانگر ال ای دی
قابلیت دریافت اس ام اس و حافظه ۳۲گیگابایتی
نزتک مدل 99c

مودم 4G برند دی لینک مدل (DWR-932C-E1) و قابل حمل

این مودم توسط کمپانی دی لینک ساخته و به بازار عرضه و با مدل DWR-932C-E1، معرفی شد. این دستگاه برای اتصال به نت گزینه مناسبی بوده و با استفاده از یک سیمکارت اینترنت با کیفیتی را با شما ارائه می کند. این مدل DWR-932C-E1 با استاندارد Cat4 تولید شده و از شبکه 4G، پشتیبانی کرده و سرعت دریافت اطلاعات آن ۱۵۰ مگابایت در ثانیه و سرعت ارسال اطلاعات را تا ۵۰ مگابایت در ثانیه دارد.این مودم با داشتن این پروتکل WPA/WPA2، از اتصال ناخواسته افراد غیر مجاز جلوگیری کرده و دارای ۲ آنتن وایفا و یک آنتن ال تی ای از نوع2*1 (UL/DL) (MIMO)است. گفتنی است که این مودم قابل حمل است و باتری آن شارژی و داخلی است. ظرفیت باتری در این مودم ۲۰۰۰میلی آمپر ساعت است. باتری این مودم قابلیت استفاده به طور مداوم تا ۵ ساعت را داشته و دارای نشانگر ال ای دی آبی رنگ بوده و وضعیت وایفا و اطلاعات مربوط به شبکه و اس ام اس و ..‌ را نشان می دهد. چنانچه قصد خرید بهترین مودم جیبی برند دی لینک را دارید، بررسی این مدل را به دلیل قیمت مناسب و عملکرد خوب مد نظر قرار دهید.

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی از پیامک
پشتیبانی 3,4G
فاقد صفحه نمایشگر
گنجایش باتری۲۰۰۰میلی آمپر ساعت
دارای پورت Micro USB و شیار سیمکارت و درماندگان حافظه Micro SD
قابلیت مدیریت با برنامه EZFi
دی لینک مدل (DWR-932C-E1)

مودم 4G/LTE قابل حمل دی-لینک مدل DWR-930M

این مودم از برند دی لینک بوده و به وسیله یک سیمکارت فعال می‌شود. با این مودم جیبی حداکثر 8 دستگاه به نت متصل می‌شوند. این مودم از شبکه های نسل 3G/3.5G/4G/LIT به طور کامل پشتیبانی می کند.

مشخصات
وزن 80 گرم
اتصال بی سیم
پشتیبانی از 3G/3.5G/4G/LIT
فعالیت همزمان 8 گوشی
پشتیبانی از آنتن داخلی
شیار سیم کارت
باتری لیتیوم یونی با ظرفیت 3000 میلی آمپر
دی-لینک مدل DWR-930M

مودم جیبی برند نزتک مدل 99DX

مدل فوق از برند خوب نزتک بوده و قابلیت پرتابل دارد. مدل 99DX آنتن دهی بسیارقدرتمندی دارد و به ۴ آنتن خارجی به منظور بهره گیری از بالاترین میزان قدرت آنتن دهی، مجهز است. این مودم‌جیبی را می‌توان روی میز قرار داد. ظرفیت باتری این مدل ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت بوده و امکان اتصال به برق را نیز دارد. این مودم در گروه بهترین مودم جیبی کمپانی نزتک است.

مشخصات
اتصال دو نوع باسیم و بی سیم
دارای ۴ آنتن خارجی
دارای نمایشگر از نوع ال سی دی با کیفیت بالا
امکان تعویض باتری مودم
دارای شارژ جهت اتصال به برق
دارای پردازنده مدیا تک
دارای پورت شیار سیمکارت و USB، و RJ-45 WAN/LAN
نزتک مدل 99DX

مودم ایرانسل و قابل حمل 4/4.5G مدلFD-M60

این مدل از کمپانی ایرانسل بوده و قابل جابجایی است.  این مدل FD-M60از شبکه های 4/4.5G پشتیبانی کرده و سرعت خوبی دارد. باتری این دستگاه داخلی و دارای ظرفیت ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت است و نسبت به مدل هایی که تا این بخش معرفی شده بهتر است. ویژگی دیگر این مودم‌جیبی ،پشتیبانی از کد های یو اس اس دی و دریافت و ارسال اسم ام اس بوده و با کابل USB به نت متصل می شود. این دستگاه از فرکانس 5GHzزد پشتیبانی می کند.در این مدل از مودم های جیبی قابلیت اتصال ۱۶ دستگاه همزمان وجود دارد. الازم‌است بدانید که این مودم قابلیت به روز رسانی آنلاین را دارد.

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی ازشبکه 4G
پشتیبانی از پیامک
دارای صفحه نمایشگر
باتری۳۰۰۰ میلی آمپر
درگاه یو اس بی، و اتصال وای فای
پشتیبانی از USB ، اتصال به نت با USB
مدلFD-M60

 مودم جیبی مدل EE120.قابل حمل از برند آلکاتل و 4.5G

این‌مدل همراه، در کمپانی آلکاتل طراحی و تولید شدهدو محصولی کاربردی و محبوب است . سرعت دانلود در این‌مدل 600 Mbps بوده و سرعت اپلود آن ۱۰۰ Mbps است. تکنولوژی رمز گذاری وایفا در این مدل WPA2 بوده و پس‌از شارژ، ۲۴ ساعت می توان از این‌دستگاه استفاده کرد. اگر به دنبال بهترین مودم جیبی هستند ،بررسی این مدل برای شما مفید خواهد بود.

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی از 3/4/4.5/4.75G
پشتیبانی ار پیامک
دارای نشانگر ال ای دی
فاقد صفحه نمایش
نگه داشتن‌۲۴ ساعته شارژ باتری
پورت USB و شیار سیمکارت و اتصال بی سیم
مودم جیبی مدل EE120

مودم مدل  E5576-320‌ برند هوآوی و قابل حمل 4G

مودم‌مدل E5576-320 از جدیدترین محصولات این‌برند بوده و قیمت آن‌بسیار مناسب است. این مودم ابعاد کوچکی وجمع و جوری دارد و به آسانی می توان آن را حمل کرد و در همه مکان ها به اینترنت متصل باشید. این مودم ‌با یک سیمکارت فعال شده و 1 تا ۱۶ دستگاه را به طور همزمان پشتیبانی می‌کند. برند هوآوی در این مدل از باتری لیتیومی، با ظرفیت ۱۵۰۰ میلی آمپر ساعت به کار برده و حداکثر ۶ ساعت شارژدهی دارد. این مدل E5576-320 شبکه های    2/3Gنیزپشتیبانی کرده و قیمت مناسب و کیفیت خوبی داشته و در گروه پرطرفدارترین و بهترین مودم‌های جیبی قرار دارد.

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی 3,4 G
پشتیانی از پیامک
دارای نشانگر ال ای دی
فاقد صفحه نمایشگر
گنجایش باتری ۱۵۰۰میلی آمپر ساعت
رم با ظرفیت MB، نوع DDR
دارای آنتن LTE/UMTS
پورت Micro USB و شیار سیمکارت و اتصال وایفای
مودم مدل  E5576-320‌

مودم قابل حمل برند نزتک مدل99B و 4G

این مدل محصولی قدرتمند از کمپانی نزتک بوده و شیار کارت حافظه و درگاه USB و اتصال وایفا دارد. این مودم دارای باتری لیتیومی و قابل شارژ بوده و ظرفیت آن ۶۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. لازم است بدانید که شما می‌توانید به عنوان پاور بانک‌از آن استفاده کنید. در این مودم از پردازنده مدیا تک، استفاده شده و از اپراتور های ایرانی نیز پشتیبانی می‌کند. این مودم‌گارانتی سه ساله داشته و شارژر اختصاصی نیز دارد. اگر خواهان بهترین مودم جیبی با قیمت مناسب هستید، این مدل را بررسی کنید.

مشخصات
اتصال بی سیم و با سیم
پردازنده مدیا تک
دارای پورت شیار سیم کارت
دارای کارت حافظه Micro SD
دارای درگاه USB و اتصال وایفا
قابل استفاده به عنوان پاور بانک
اتصال ۱۰ کاربر همزمان
گنجایش باتری ۶۰۰۰میلی آمپر ساعت
صفحه نمایش ال سی دی
دارای نشانگر ال ای دی
نزتک مدل99B

مودم مدل JMR541 و 4G ازبرند جیو

کمپانی جیو، شرکتی هندی بوده که مودم قابل حمل مدل JMR541را تولید کرده و از پردازنده Qualcomm MDM9207در این دستگاه استفاده شده است. این مودم‌ همراه قابلیت پشتیبانی از ۳۲ دستگاه را به طور همزمان داشته و دارای حافظه ۶۴ گیگابایتی می باشد. این مودم دارای نمایشگر ال ای دی بوده و از سیم‌کارتی به نام نانو پشتیبانی می‌کند.

مشخصات
اتصال بی سیم
دارای نشانگر ال ای دی
دارای صفحه نمایشگر
پشتیبانی از پیامک
باتری ۲۶۰۰ میلی آمپر ساعت
اتصال ۳۲ دستگاه
پورت USB، شیار سیم کارت
شیار RAM میکرو اس دی، اتصال وایفا
مودم مدل JMR541

مودم جیبی برند هوآوی، مدل E5577 و 4G

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی از 4G
فاقد نشانگر ال ای دی
پشتیبانی از پیامک
درگاه شیار کارت حافظه میکرو اس دی
شیار سیم کارت واتصال  وایفا
دارای صفحه نمایش
گنجایش باتری  ۳۰۰۰ میلی آمپر
هوآوی، مدل E5577

مودم همراه مدلM7200-V1 از برند تی پی لینک و 4G

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی TD-LIT,3G,4G 
دارای نشانگر ال ای دی
فاقد صفحه نمایش
گنجایش باتری ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت
مودم همراه مدلM7200-V1

مودم جیبی برند جیو، مدل JMR1040 و 4G

مودم همراه برند جیو طراحی شکیل و سبکی داشته و به راحتی قابل حمل است. لازم است بدانید که برند جیو زیر مجموعه از این کمپانی بوده و در هند  در زمینه اینترنت فور جی فعالیت می کند. این از یک باتری لیتیومی با ظرفیت ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت پشتیبانی می کند.که به شما تضمین 8 ساعته برای کار کردن می دهد. در صورت تمام شدن شارژ دستگاه می توانید آن را شارژر اختصاصی شارژ کنید. قیمت این مودم بسیار مناسب است و اگر قصد خرید بهترین مودم جیبی برند جیو را دارید، این مودم گزینه خوبی خواهد بود.

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی از 4G
دارای درگاه یو اس بی و شیار سیمکارت
اتصال وایفا و شیار کارت حافظه میکرو اس دی
عدم‌پشتیبانی از پیامک
نشانگر ال ای دی
فاقد صفحه نمایش
باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت
پردازنده قدرتمند  ALT3800 Processor
جیو، مدل JMR1040

مودم همراه  برند هوآوی مدل E5577C

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی 4G
پشتیبانی از پیامک
فاقد نشانگر ال ای دی
دارای صفحه نمایش
باتری ۱۵۰۰ میلی آمپر ساعت
درگاه میکرو یو اس بی و شیار سیمکارت
اتصال وایفا و شیار کارت حافظه میکرو اس دی
قابلیت نصب ۲ آنتن خارجی
هوآوی مدل E5577C

مودم همراه ند برند نزتک مدل NZT-77C

این مودم توسط شرکت نزتک طراحی و ساخته شده و مدل آن…نام دارد. این مودم از نسل چهارم‌اینترنت پشتیبانی کرده و با یک‌سیم کارت فعال می شود. یک از ویژگی های بهترین مودم جیبی کمپانی نزتک می توان به وجود سرعت اپلود و دانلود خوب و وجود نشانگر ال ای دی و پشتیبانی همزمان از۱۰ دستگاه و کیفیت بالای آن اشاره کرد. همچنین  لازم است بدانید باتری این مودم‌همراه جدا شدنی می باشد.

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی ار 2G,3G,4G
پشتیبانی ار اس ام اس
دارای نشانگر ال ای دی
فاقد صفحه نمایش
درگاه مایکروویو اس بی  و شیار سیمکارت
شیار کارت حافظه میکرو اس دی و اتصال وایفا
گنجایش باتری ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت  
نزتک مدل NZT-77C

مودم همراه و پورتابل، مدل DWR-910M 4G/LTE از برند دی لینک

مدل DWR-910M 4G/LTE
مدل DWR-910M 4G/LTE
مشخصات
اتصال بی سیم َ
پشتیبانی TD-LIT,3G,4G
دارای نشانگر ال ای دی
فاقد صفحه نمایش
دارای درگاه یو اس بی و شیار سیمکارت و اتصال وایفا
مدل DWR-910M 4G/LTE

مودم همراه برند هوآوی مدل HiLink Carfi E 8377

این مدل از برند هوآوی و مدلی بسیار کاربردی بوده و از نسل چهارم اینترنت 4G یا ال تب ای  پشتیبانی می کند.  یکی از جالب ترین ویژگی های این مودم،  تامین انرژی این مودم از طریق فندک ماشین است. این مودم سبب اتصال به اینترنت پرسرعت را برای کاربران فراهم کرده و ۱۰ دستگاه به طور همزمان می توانند به آن متصل می شود.چنانچه  قصد خرید بهترین مودم جیبی را  دارید که بتوانید  از طریق فندک خوردو ان‌را شارژ کنید، این مدل گزینه خوبی برای شما است.

مشخصات
اتصال بی سیم
پشتیبانی از 4G
درگاه یو اس بی و شیار سیم کارت
پشتیبانی از پیامک
دارای نشانگر ال ای دی
فاقد صفحه نمایش
منبع انرژی فندک ماشین 
هوآوی مدل HiLink Carfi E 8377

سوالات متداول

  • نکات مهم در انتخاب بهترین مودم جیبی چیست؟

برای انتخاب بهترین مودم می بایست به کمپانی سازنده آن ، شبکه هایی که ‌مودم پشتیبانی کرده و درگاه ها و رابط ها و قابلیت پشتیبانی از اس ام اس و داشتن نشانگر ال ای دی و ظرفیت باتری و زمان لازم برای نگه داشتن شارژ باتری، قیمت و سایر قابلیت های آن‌ را باید مد نظر قرار دهید . بررسی این موارد ، شما را در انتخاب یک‌مودم مناسب ساری می کند.

  • برای خرید مودم همراه چقدر باید هزینه کرد؟

قیمت مودم های جیبی باتوجه به کمپانی تولید کننده و ویژگی های آن متغیر است. در حالت کلی، در ایران قیمت مودم جیبی حدود ۷۰۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان‌متغیر است. اما با داشتن مبلغ ۳ تا ۵ میلیون تومان می توانید، بهترین مودم جیبی موجود در بازار را خریداری کنید.

سخن‌پایانی

در این مقاله به بررسی ویژگی های مهم در انتخاب مودم جیبی پرداختیم. همچنین با کمپانی های تولید کننده مودم های همراه آشنا شده و  ۱۷ مدل از بهترین مودم های جیبی را بررسی کردیم. به طور کلی برای انتخاب بهترین مودم جیبی، لازم‌است علاوه بر میزان‌بودجه خود به کارایی مودم نیز توجه کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا