کامپیوتر و تجهیزات جانبیلوازم دیجیتال

مهمترین تفاوت ها در هارد SSD&HDD آپدیت 2022

تفاوت هارد SSD با HDD کدام بهتر است؟ (مزایا و معایب)

مهمترین تفاوت ها در هارد SSD&HDD ، معمولا این سوال برای افرادی که میخواهند تازه برای خود سیستم عاملی جمع کنند پیش می آید . باید گفت که هر کدام دارای تعاریف مختلفی بوده و شما باید تفاوت هارد SSD  با HDD با شناسایی نموده و بتوانید برای نیاز خود یک کدام را انتخاب نمائید. ما در این مقاله در مورد محصولات کامپیوتر و تجهزات جانبی که در مجله رومگ بوده ، میخواهیم در باره مزایا و معایب این دو نوع هارد که با نام های اینترنال و اکسترنال هم گفته میشوند ، تفاوت های این دو مدل را بازگو کنیم . این مقاله از گروه لوازم دیجیتال مخصوص افراد تازه کار نبوده و تمامی افرادی که با سیستم های رومیزی و لپتاپ سر کار دارند هم میتوانند این مقاله را مطالعه نمایند. ما در ادامه تفاوت هارد اس اس دی و اچ دی دی را برای ما بازگو میکنیم خواهشمندیم ما را تا آخر این مقاله همراهمی کنید .

مهمترین تفاوت ها در هارد SSD&HDD
مهمترین تفاوت ها در هارد SSD&HDD

منظور از هارد اس اس دی SSD چیست ؟

نام اصلی این هارد SOLID STATE DISK بوده و مخفف آن SSD گفته میشود.(منظور از SOLID STATE DISK یعنی دیسک با حالت جامد) یه طور کلی ساختار و استفاده از این نوع دیسک ها به طور کل با هارد اچ دی دی متفاوت بوده است. کاربر گرامی در ادامه اطلاعات مهمتری از هارد اس اس دی برای شما باز گو میکنیم پس با دقت فراوان مطالب را مطالعه نمائید . تفاوت اصلی در این نوع هارد این است که دیگر از هیچ وسیله مکانیکی در این هارد استفاده نشده و این هارد ها با استفاده از برد و سایر وسایل الکترونیکی تشکیل شده و این امر باعث شده که سرعت داده ها در این نوع هارد ها افزایش یابد .

منظور از هارد اچ دی دی HDD چیست ؟

هارد اچ دی دی HDD
هارد اچ دی دی HDD

نام اصلی این هارد HARD DISK DRIVE بوده و مخفف آن HDD گفته میشود. این نوع هارد ها همانطور که از نام اصلیش پیداست یعنی هارد های سخت گفته می شود و یکی از هارد های پیشرفته قدیمی محصوب می شوند در این نوع هارد ها از دیسک هایی استفاده میشود که میتوانید اطلاعات را روی آن با استفاده از سیستم ها نمایش داده میشود.در ادامه شما میتوانبد دیگر مقالات گروه لوازم دیجیتال را مطالعه و بهترین محصول را برای خود تهیه کنید.

مهمترین تفاوت ها در هارد SSD&HDD

اصلی ترین تفاوتی که در این دو نوع هارد وجود دارد این است که هارد SSD سرعت انتقال ، خواندن ، ذخیره سازی اطلاعات سه برابری بیشتر از هارد HDD دارد  و این خیلی باید برای کاربر مهم باشد و بتواند با خیال راحت اطلاعات خود را ذخیره سازی کند.

مزایا و معایب هارد های SSD  و HDD

در این قسمت ما میخواهیم مزایا ، معایب وتفاوت هارد SSD  با HDD  را با هم مقایسه کنیم و تفاوت های اصلی را برای شما بازگو کنیم . لطفا نظرات خود را پس از خواندن این مطلب برای ما کامنت کنید .

تفاوت هاSSDHDD
قیمت پایین *
کارایی بالا* 
میزان حرارت تولیدی *
مصرف انرژی پایین تر* 
آسیب پذیری بالا *
جاگیری کم و فانتزی بودن* 
سرعت بالا درذخیره اطلاعات* 

سرعت انتقال اطلاعات در هارد SSD چگونه است؟

 این نوع هارد ها به دلیل استفاده از برد ها الکترونیکی توانسته اند سرعت انتقال داده ها را تا حد زیادی افزایش دهند. بردها که قسمتی از کامپیوتر و تجهیزات جانبی هستند و توانسته اند کارایی اصلی سرعت هارد SSD را افزایش دهند بصورتی که شما همزمان میتوانید اطلاعات را دید و در آن صورت متوالی نوشته . منظور از دیدن و نوشتن همان انتقال و کی انواع محتوا می باشد برای مثال اگر شما بخواهید یک فایلی با حجم 20 gig را را انتقال دهید در زمانی کمتر از 15 ثانیه با توجه به اینکه تمام قطعات سیستم با هم مچ باشند عملیات انجام میشود. کاربرگرامی با مطالعه مقاله بهترین لپ تاپ اپل میتوانید جدید ترین محصولات این برند را بررسی و خریداری نمائید .

SSD
SSD

سرعت انتقال اطلاعات در هارد HDD چگونه است؟

خب همانطور که در اول این مقاله بیان نمودیم، به دلیل اینکه این نوع هارد ها از دیسک های ذخیره اطلاعات استفاده می کنند به همین خاطر سرعت انتقال داده ها در این نوع هارد پایین بوده و شما نمیتوانید در کارهایی مثل گیمینگ از هارد اچ دی دی استفاده کنید. سرعت انتقال داده ها بر روی هارد HDD سی تا صد و پنجاه مگابایت بر ثانیه بوده .

امنیت و بازیابی اطلاعات

معمولا سطح امنیت هارد SSD  و HDD یکی بوده و برای ریکاوری فایل های پاک شده یا حذف شده باید مبلغ بیشتری برای هارد اس اس دی پرداخت کنید همچنین بدنه هارد از موادی تشکیل شده که میتواند در برابر رطوبت ، گرما و سرما مقاوم باشد و در این پارگراف فرق چندانی با هم ندارند.

حرارت تولیدی کدام هارد بیشتر است ؟

کاربر گرامی با دقت فراوان این قسمت از مقاله را مطالعه بفرمائید چون باعث می شود که بعد از استفاده از بدنه هارد حرارت زیادی داشته باشد . اگر در مواقعی که با این مشکل برخوردید فقط باید هارد را از سیستم جدا نموده و در جایی قرار دهید که دمای آن با محیط یکی شود . البته باید گفت که هاردHDD به دلیل استفاده از قطعات مکانیکی باید هواستان باشد که دمای آن بیشتر از 50 درجه نباشد چون باعث می شود که قطعات به صورت عادی کار خود را انجام ندهند. ولی هارد های SSD با توجه به اینکه از قطعات مکانیکی استفاده نمیکند حرارت تولیدی که ایجاد میکنند خیلی کم بوده و شما میتوانید از این هارد در جاهایی که دمای آن بیشتر از 60 درجه باشد استفاده کنید و هیچ مشکلی برای هارد پیش نمی آید .

  طول عمر هارد SSD و  HDD

به طور کلی اگر تمام شرایط استفاده از هارد ها را رعایت کنید می توانید در مدت زمان زیادی در بازه 10 الی 15 سال استفاده کنید . معمولا هاردهای SSD  و  HDD را بر اساس ذخیره اطلاعات روی هارد محاسبه می کنند . شما روی هارد HDD  میتوانید حداکثر تا سیصد ترابیات استفاده کنید ولی در هارد SSD این حجم خیلی بیشتر بوده و شما میتواند در سال چیزی حدود دویست تا ششتصد ترابایت رروی هارد ذخیره سازی کنید.

این مقاله در مورد تفاوت هارد SSD  با HDD است . در این بخش میخواهم جواب افرادی رو بدهم که دنبال هارد هستند و میخواهند عکس و فیلم های خانوادگی را برای خود نگه دارند در این صورت به شما هارد  HDD را معرفی می کنیم که این نوع هارد ها قیمت مناسب و مورد اطمینان تر هستند استفاده کنید .

  طول عمر هارد SSD و  HDD
  طول عمر هارد SSD و  HDD

سوالات متداول

  • سرعت انتقال اطلاعات در هارد SSD چگونه است؟

 این نوع هارد ها به دلیل استفاده از برد ها الکترونیکی توانسته اند سرعت انتقال داده ها را تا حد زیادی افزایش دهند.

  • حرارت تولیدی کدام هارد بیشتر است ؟

معمولا هارد های HDD به دلیل فعالیت مکانیکی دمای بدنه تا حد زیادی افزایش پیدا کند ولی در هارد SSD میزان حرارت تولیدی خیلی پایین تر بوده.

  • کدام هارد با دوام تر است ؟

معمولا هر دو مدل هارد HDD و  SSD عمرکوتاهی ندارند و در صورت استفاده درست و رعایت نکات اصولی مانع از بروز هر نوع آسیب می شود و می توانید سالها این محصول را استفاده نمائید.

  • سرعت انتقال اطلاعات در هارد HDD چگونه است؟

به دلیل اینکه این نوع هارد ها از دیسک های ذخیره اطلاعات استفاده می کنند به همین خاطر سرعت انتقال داده ها در این نوع هارد پایین بوده و شما نمیتوانید در کارهایی مثل گیمینگ از هارد اچ دی دی استفاده کنید

سخن پایانی

کاربر گرامی اطلاعاتی که در مقاله مهمترین تفاوت ها در هارد SSD&HDD برای شما بیان کردیم شما با خیالت راحت میتوانید نسبت به کارایی و استفاده خود هارد مناسب را خریداری نمائید . در این مقاله که در گروه کامپیوتر و تجهیزات جانبی بوده تفاوت میان هارد SSD  با HDD را به طور کامل برای شما بیان نمودیم . کاربر گرامی بهنظر شما کدام هارد بهتر است ؟  به طور کلی قیمت هارد SSD از هاردHDD  بیشتر بوده . خواهشمندیم تجربه های خود را با ما درمیان بگذارید .در ادامه شما میتوانید به صورت تخصصی مقاله بهترین هارد SSD را مطالعه نموده و بهترین محصول را خریداری نمائید .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا