کامپیوتر و تجهیزات جانبیلوازم دیجیتال

بهترین کیبورد گیمینگ

(بررسی 6 برند قدرتمند و پرفروش)

در این مقاله می خواهیم در مورد بهترین کیبورد گیمینگ که یکی از پر کاربردترین در صنعت کامپیوتر و تجهیزات جانبی بوده صحبت کنیم. شما باید از کیبوردی استفاده کنید که دکمه های میانبر زیادی داشته باشد همچنین امروزه شاهد خواهید بود که بیشتر کیبور ها با نورهای RGB طراحی شده و شما بسته به نیاز خود می توانید هر نوع طرحی را که می پسندید خریداری نمائید.

 خب همانطور که ما در مقاله قبلی در مورد بهترین ماوس گیمینگ صحبت کردیم در این مقاله نیز قصد داریم تا به شما اطلاعات مفیدی در مورد بهترین کیبورد گیمینگ بدهیم.

راهنمای خرید بهترین کیبورد گیمینگ

محصولات لوازم دیجیتال و کیبورد ها از دو نوع سوئیچ تشکیل شده اند به این معنی که حس لامسه و نحوه پاسخگویی متفاوتی را به کاربران القا می کنند؛ این دو سوئیچ عبارتند از :

  • مکانیکی
  • ممبریان

در ادامه هر یک را به صورت کامل برای شما بازگو خواهیم کرد.

کیبورد گیمینگ
انواع کیبورد

کیبورد ممبران

اینو کیبورد ها را با نام های کیبورد گنبدی لاستیکی یا کیبورد ممبران نام گذاری میکنند به این دلیل که در کیبورد های غیر مکانیکی از این دو محصول استفاده می کنند. گنبدهای لاستیکی به کیبورد ممبران مکمل هم بوده تا لمس دکمه ها و قابلیت های آن افزایش دهند. صفحه کلید ها ممبران از مدار الکتریکی چاپ شده روی صفحات استفاده نموده و سوئیچ های این نوع کیبورد ها با ارتعاشات روی کیبورد شروع به فعالیت می کند.

معمولا بهترین کیبورد گیمینگ با فشار کمی فعال شده و شروع به فعالیت می کنند . برای هر کلید کیبورد یک گنبد لاستیکی در ورق ممبران قرار می گیرد.

کیبورد مکانیکی

همانطور که از نام این کیبورد مشخص هست از قطعات مکانیکی در این نوع کیبوردها استفاده می شود و کارایی متفاوتی نسبت به کیبورد های ممبران دارند. در صنعت کامپیوتر و تجهیزات جانبی کیبورد ها از قطعاتی مثل محفظه ، فنر ، ساقه و تماس فلزی رابط در بهترین کیبورد گیمینگ مکانیکی استفاده میشود . دسته بندی کیبورد های مکانیکی به سه دسته بوده که ما در این مقاله میخواهیم شما را با این نوع کیبورد ها آشنا کنیم .

انواعویژگی
خطیدارای مقاومت ثابت
لمسیدارای براآمدگی قابل شنیدن
کلیکیلمسی با کلیک های قابل شنیدن

در بهترین کیبورد گیمینگ مکانیکی از سوئیچ های CHERRY MX، در رنگ های قرمز ، قهوه ای یا آبی دسته بندی شده که معمولا گیمر ها بیشتر از کیبوردهای مکانیکی استفاده می کنند.

سبک و مدل بازی

در این قسمت از مقاله افرادی که میخواهند برای بازی های ساده کیبوردی تهیه کنند، باید از کیبورد های غشایی استفاده کنند که از قیمت پایینی برخوردار هستند و لی افرادی که می خواهند بازی های رقابتی و با حساسیت بالا استفاده کنند می توانند از کیبوردهای مکانیکی استفاده نمایند.

محدوده دقت در صفحه کلید

لطفا با دقت فراوان این بخش از محصولات لوازم دیجیتال را مطالعه نمائید، چراکه اطلاعات این بخش باعث می شود که عکس العمل شما در گیمینگ افزایش یابد. میزان دقت در بهترین کیبورد گیمینگ از رنج دقت 1600 تا بیشتر از 3200 است. معمولا کیبورد های مکانیکی دقت بالاتری نسبت به کیبوردهای ممبران دارند.

اتصال بی سیم و باسیم در بهترین کیبورد گیمینگ
اتصال بی سیم و باسیم در بهترین کیبورد گیمینگ

اتصال بی سیم و باسیم در بهترین کیبورد گیمینگ

نکته مهمی که باید در خرید کیبورد ها دقت داشته باشید این است که از چه نوع اتصالی برای کیبورد استفاده می کنید با سیم یا بی سیم ؟ در ادامه نکات که باید به آن توجه نمود را برای شما بازگو می کنیم .

1- بهترین کیبورد گیمینگ بی سیم

در این نوع کیبورد ها از گیرنده و فرستنده های بلوتوثی استفاده می شود که دانگل آن به پورت USB رایانه شما متصل شده و سپس کیبورد توسط رایانه شناسایی شده و شما میتوانید از آن استفاده کنید . معمولا افرادی که گیمینگ انجام می دهند در جایی دوتر از سیستم کار خود را انجام می دهند این نوع کیبورد ها قابل حمل بوده و شما می توانید به راحتی کار خود را انجام دهید .

2- بهترین کیبورد گیمینگ با سیم

خوب همانطور که از نام این کیبورد مشخص است با استفاده از کابل رابط به رایانه شما متصل می شود . سیم رابط وظیفه تامین انرژی کیبورد را دارد و پس از وصل به درگاه USB شما می توانید فعالیت خود را شروع کنید. معمولا کیبورد های باسیم باید در یک جای مشخص ثابت بماند چون ممکن است که کابل آن مانع از جابجای در نقاط مختلف شود در این صورت شما باید از کیبورد های مکانیکی استفاده کنید که می توانید کارایی شما را تا حد زیادی افزایش دهد .

تعداد کلید در بهترین کیبورد گیمینگ

معمولا کیبورد های بزرگ از تعداد 104 کلید تشکیل شده است ودر این نوع کیبورد های می توانید از اعداد ، حروف و کلید های میانبر عملکردی مناسبی بهره مند شوید . در کنار صفحه کلید های بزرگ از نوعی دیگر از کیبورد های وجود دارد که با نام  تی کا ال نام برده می شود در این کیبورد ها معمولا قسمت اعداد حذف شده و شکل و شمایل کیبورد کوچکتر شده معمولا کیبورد های روی لپ تاپ ها این قابلیت را دارند .

بررسی برند و مشخصات کیبوردها

بهترین کیبورد گیمینگ برند ریزر مدل CYNOSA V2

مدل CYNOSA V2
ویژگیمقدار
وزن850 گرم
نوع اتصالبا سیم
منبع تغذیهUSB
ضربه پذیری کلید ها80 میلیون کلیک

بهترین کیبورد گیمینگ برند کورسیر مدل K100 RGB optical-mechanical

K100 RGB optical-mechanical
K100 RGB optical-mechanical

بنا به گفته کمپانی کورسیر طول عمر سوئیچ‌های نوری از سوئیچ‌های مکانیکی در این مدل بیشتر بوده که این معنا را می دهد ۱۵۰ میلیون بار قابل استفاده هستند. سوئیچ های نوری در لوازم دیجیتال کنونی در این صفحه کلید قابل استفاده تا ۱۰۰ میلیون ضربه یا استفاده می باشد.

ویژگیمقدار
وزن1310گرم
نوع اتصالبا سیم
منبع تغذیهUSB
ضربه پذیری کلید ها150 میلیون کلیک
سازگار با سیستم عامل هایویندوز 10 ، MACOS ، XBOX ONE

بهترین کیبورد گیمینگ برند کولر مستر مدل  MK110

ویژگیمقدار
وزن 988 گرم
نوع اتصالبا سیم
منبع تغذیهندارد
ضربه پذیری کلید هابالاتر از 50 میلیون کلیک
طول کابل1.8 سانتی متر
تعداد کلید104 عدد
فرکانس صفحه کلید125 هرتز

بهترین کیبورد گیمینگ برند لاجیتک مدل G413

ویژگیمقدار
جنسآلمینیوم-فلزی
رنگ کربنی
وزن 2400 گرم
نوع اتصالبا سیم
منبع تغذیهUSB
طول کابل1.8 سانتی متر
سازگاریویندوز 7 – 8 -10

بهترین کیبورد گیمینگ برند ایسوس مدل ROG STRIX FLARE

نکته قابل توجهی که این صفحه کلید دارد قابلیت شخصی سازی نور های داخل آن بوده و شما میتوانید کلید های پخش صدا را با استفاده از 10 افکت مجزا تنظیم کنید.

ویژگیمقدار
وزن 1256 گرم
نوع اتصالبا سیم
منبع تغذیهUSB
تعداد کلید111 عدد
سازگاریویندوز 7 -10
کلید های میانبر7 عدد

بهترین کیبورد گیمینگ برند تسکو مدل TK 8123GA

از دیگر ویژگی های این کیبورد می تواند به دارای کلید های کاربردی G1-G2-G3-G4 جهت ضبط گیم . کلید های ماکرو مذکور امکان ضبط عملیات مختلف کیبورد را برای شما فراهم کرده و تنها با فشردن یک کلید می توانید تمامی عملیات ضبط را به مرحله ی اجرا برسانید.

ویژگیمقدار
وزن750گرم
نوع اتصالبا سیم
منبع تغذیهUSB
تعداد کلید110 عدد
طول کابل1.8 سانتی متر
کلید های میانبر14 عدد

سوالات متداول

  • معیار های انتخاب بهترین کیبورد گیمینگ چیست؟

معیار اولی که باید در نظر داشته باشید این بوده که کدام کیبورد جوابگوی کار شما بوده و چه مقدار می خواهید هزینه کنید .

  • بهترین کیبورد گیمینگ در ایران از چه قیمت شروع می شود ؟

قیمت این محصول برای گیمینگ از پانصد هزار تومان شروع و تا بیشتر از بیست میلیون تومان بوده و شما نسبت به نیاز خود می توانید برای کامپیوتر و تجهیزات جانبی برای خود خریداری کنید .

  • کدام برند بهترین کیبورد گیمینگ را ارائه داده ست ؟

ریزر ، کورسیر ، کولر مستر ، لاجیتک ،ایسوس  و تسکو

سخن پایانی

سعی شد در این مقاله مطالب مهمی که شما باید قبل از خرید بهترین کیبورد گیمینگ داشته باشید را برای شما به طور کامل بیان نمودیم . کاربر گرامی شما باید قبل از خرید نیاز خود را مشخص نمائید تا بتوانید بهترین محصول را خریداری نمائید در این صورت میتوانید بهترین کارایی را داشته باشید . لطفا نظرات خود را برای مجله رومگ کامنت کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا